-10 % od 2590 CZK | -15 % od 5990 CZK téměř na vše

Black deals: Až -65 %

Světlo pod kuchyňskou linku

Filtrovat a třídit
Filtrovat & třídit 0
Seřadit podle: Nejprodávanější
Tvar
Barva
Včetně detektoru pohybu
LED
Včetně vypínače
Cena
Použít
Značka
Pokoj
Napájení baterií
Délka (v cm)
Použít
Stmívatelný
Včetně dálkového ovládání
Materiál
Stmívač je součástí dodávky
Třída ochrany
LED permanentně nainstalovaný
Výška (v cm)
Použít
Wattový výkon
Použít
Barva světla (seznam)
Typ žárovky zahrnutý
Celkový světelný tok (v lm)
319 položek
Filtr
765 Kč
2 965 Kč
1 349 Kč
1 573 Kč
1 149 Kč
724 Kč
297 Kč
274 Kč
DMC -7%
DMC 297 Kč
DMC je výrobcem doporučená maloobchodní cena produktu.
224 Kč
DMC -24%
DMC 297 Kč
DMC je výrobcem doporučená maloobchodní cena produktu.
224 Kč
DMC -24%
DMC 297 Kč
DMC je výrobcem doporučená maloobchodní cena produktu.
224 Kč
DMC -24%
DMC 297 Kč
DMC je výrobcem doporučená maloobchodní cena produktu.
224 Kč
DMC -24%
DMC 297 Kč
DMC je výrobcem doporučená maloobchodní cena produktu.
224 Kč
DMC -24%
DMC 297 Kč
DMC je výrobcem doporučená maloobchodní cena produktu.
1 495 Kč

Zbavte se temnoty! Prostor pod kuchyňskou linkou prozáří světlo pod skříňky

Je vaše pracovní deska pod skříňkami kuchyňské linky příliš tmavá na to, abyste tam mohli bezpečně krájet zeleninu? Vidíte v kastrolu místo polévky jenom černou díru? A nepomůže dokonce ani to, když rozsvítíte světlo na stropě? Pak máte známý a v podstatě klasický problém s kuchyňským osvětlením.

Stejný problém mají v kuchyni tisíce a tisíce vlastníků i nájemníků bytů a domů. Naštěstí ale existuje rychlé a jednoduché řešení: světlo pod skříňky.

Proč mám pod skříňkami tmu (i když svítí stropní světlo)?

Světlo ze stropu se prostě často do prostoru pod kuchyňskými skříňkami nedostane. Platí to hlavně v případě, že stojíte přímo u pracovní desky kuchyňské linky a stropní světlo máte za zády. Logicky sami sobě stíníte a váš stín je nejtemnější právě na pracovní desce, sporáku… Prostě přímo před vámi všude tam, kam se postavíte.

Jediné řešení zní: zařídit víc světla, ideálně přímo na pracovní desce pod kuchyňskými skříňkami.

Jaké typy kuchyňských světel pod linku existují?

Primárně jsou dva typy světel pod skříňky: světla na liště a bodovky.

Světla na liště

Jsou velmi populární, protože dokážou osvětlit velký prostor (takže můžete používat všechny plotýnky sporáku, a ne jenom tu, co je světlu nejblíž). Dají se navíc používat i jinde než v kuchyni. Například nad pracovním stolem nebo v koupelně, a to v podobě světla nad koupelnové zrcadlo.

Pozor: dobře si rozmyslete, kam světla připevníte! V místech, která jsou vystavená vlhkosti (což není jenom koupelna, ale i prostor okolo kuchyňského dřezu), musí mít svítidla odpovídající stupeň ochrany proti vlhkosti. Najděte si v popisu toho kterého svítidla kód IP, který označuje, jaký stupeň krytí poskytuje.

Základní vysvětlení stupně krytí podle kódu IP najdete v téhle tabulce:

Stupeň IP X 4 Ochrana před cizími pevnými tělesy
0 Žádná ochrana
1 Pevná tělesa ≥ 50 mm
2 Pevná tělesa ≥ 12,5 mm
3 Pevná tělesa ≥ 2,5 mm
4 Pevná tělesa ≥ 1 mm
5 Ochrana před prachem
6 Plná prachotěsnost
Stupeň IP4 X Ochrana před vniknutím vody
0 Žádná ochrana
1 Svisle kapající voda
2 Šikmo kapající voda
3 Vodní tříšť
4 Stříkající voda
5 Tryskající voda
6 Silně tryskající voda
7 Krátkodobé ponoření
8 Trvalé ponoření

Bodovky

Obyčejně se prodávají v sadě. Pokud je umístíte poblíž sebe, umí prostor osvětlit víc než dostatečně. A mají i další výhodu. Když potřebujete světlo do menšího prostoru (např. kuchyňský kout, garsonka a podobně), nezaberou v podstatě žádné místo a bude vám jich na celou místnost stačit jen pár.

U typické sady bodového osvětlení spojuje jednotlivé bodovky tzv. zásuvkový konektor. Od něj pak může vést společný napájecí kabel (buď pro připojení ke zdroji, nebo k vytvoření napájecí zdířky pro další svítidla). Takže dobrá zpráva – taková sada si vystačí s jedním přívodem energie (bez ohledu na počet bodovek).

Vybrali jste si sadu bodového osvětlení, ale nejste si jistí, jestli splní, co od ní potřebujete? Dejte vědět našim expertům. Nejenom že vám hned řeknou, jestli dané osvětlení vyhovuje vašim představám, ale taky vám rádi navrhnou alternativu, kdyby bylo třeba. Nebo s nimi chcete dát řeč rovnou? Volejte na +420 228 888 280 nebo jim napište přes náš kontaktní formulář.

svetla pod linku
svetla pod linku

Existuje nějaké osvětlení, které svítí na baterie?

Kuchyňské osvětlení pod skříňky může napájet jak elektřina ze sítě, tak baterie. S nimi máte navíc tu výhodu, že se při instalaci nemusíte zabývat žádnými kabely.

Navíc díky LED světlům už baterie vyměňujete opravdu minimálně. LEDky na ně vydrží svítit neskutečně dlouho, s osvětlením vašeho kuchyňského dřezu ale přitom udělají zázraky. Svítidla na baterie jsou prostě božská varianta, když u linky nemáte po ruce přívod elektřiny a nemůžete ho ani zřídit – třeba v pronájmu.

Jak světla pod skříňky instalovat?

Určitě mrkněte do návodu k montáži konkrétního svítidla. Většinu světel pod skříňky ale nejlépe přichytíte malými šroubky nebo vruty.

V tom případě byste se ovšem neobešli bez nutnosti vyvrtat do kuchyňských skříněk malé dírky. Pokud se vám do toho nechce, můžete použít kvalitní oboustrannou lepicí pásku. Většina svítidel pod skříňky ostatně skoro nic neváží a kvalitní oboustranná lepicí páska na ně bude ve většině případů nejspíš úplně klidně stačit. Nejdřív ji ovšem raději pořádně vyzkoušejte, aby vám pak přilepené světlo nečekaně nespadlo do nádobí.

Další možností je osvětlení na liště, které přimontujete na zeď. Terminologicky přesně to sice nejsou úplně světla pod skříňku, protože nejsou přidělaná na spodek kuchyňské linky, ale pokud na to máte prostor, nic vám nebrání je přidělat na zeď hned pod ni. A posvítí vám taky skvěle, tak co.

Jak vyměním žárovku?

Vyměňovat halogenovou žárovku v klasickém reflektoru pod kuchyňskými skříňkami, který má navíc napájení kabelem vedoucím kdovíkde za linkou, nebyla nikdy úplně hračka. Museli jste obyčejně vypnout elektřinu, pak taky odšroubovat kryt, no prostě samé komplikace. A ještě na to člověk bez toho světla houby viděl, že.

Jestli si chcete zjednodušit život, vyberte si teď světlo se zabudovanými LED žárovkami. Tyhle žárovky sice nemůžete měnit, ale na druhou stranu si připomeňme, že to ani není potřeba.

Jak to? No protože i když budete LED světlo používat několik hodin denně (a kdo by v kuchyni potřeboval víc?), vydrží vám až 30 let. LEDky jsou taky extrémně odolné vůči rozsvěcování a zhasínání. To znamená, že jim nijak neškodí ani časté zapínání a vypínání během dne.

Jak světla pod kuchyňskou linkou rozsvěcovat?

Buď...

  • klasicky – použijete vypínač na krytu

nebo...

  • díky snímači pohybu

Potřebujete něco dělat na kuchyňské pracovní desce, ale máte zamaštěné ruce a nechcete všude nechávat otisky. Senzor pohybu automaticky rozsvítí, jakmile se přiblížíte.

Další výhoda: světlo se díky senzoru také automaticky zhasne, když zase odejdete. Snímač pohybu tak šetří energii, chrání žárovku, prodlužuje její životnost, a je tak skvělým řešením i pro každého, kdo často zapomíná zhasnout.

Nemáte v kuchyni dostatek zásuvek? My pro vás máme tip!

Jestli vám v kuchyni často chybí zásuvka, abyste měli třeba kam zapojit mixér (protože si zrovna nabíjíte telefon a se zástrčkou varné konvice je vždycky hrozný boj), doporučujeme si vybrat kuchyňské svítidlo, které má i doplňkové elektrické zásuvky. Bývají většinou přímo na jeho krytu, takže kromě světelného zdroje získáte i další možnost, kam připojovat elektrické spotřebiče.

Volejte na +420 228 888 280 nebo nám napište přes náš kontaktní formulář.

Zobrazit více Ukázat méně