Pouze

-11 % od 2690 CZK | -14 % od 4190 CZK téměř na vše

Vánoční nákupy | Až -65 %

Solární lampy s pohybovým čidlem

Filtrovat a třídit
Filtrovat & třídit 0
Seřadit podle: Nejprodávanější
Včetně detektoru pohybu
Výška (v cm)
Použít
Barva
Cena
Použít
Materiál
Styl
Místnost
Značka
IP kód
Napájení baterií
LED
Včetně vypínače
Smart Home systémy
Odolný proti korozi
Třída ochrany
LED permanentně nainstalovaný
Včetně dálkového ovládání
Wattový výkon
Použít
Tvar
Délka (v cm)
Použít
Průměr (v cm)
Použít
Hloubka (v cm)
Použít
Typ žárovky zahrnutý
Celkový světelný tok (v lm)
Barva světla (seznam)
Nemůžeme nalézt produkty, které odpovídají Vašemu výběru.

Solární světla s čidlem – krásná a ještě navíc praktická

Solární svítidla jsou už sama o sobě velmi praktickou a zejména ekologickou variantou pohodlného osvětlení v zahradě. Dokáží bezpečně osvětlit zahradní cestičky, příjezdové cesty nebo dokonce vchody a mohou být dekorativní i praktická zároveň.

Ale bude skutečně takový rozdíl, když si tato světla pořídíte i s pohybovým senzorem? Odpověď je dost jednoduchá: vytvoříte tak totiž absolutní  tým snů. Pohybový senzor zajistí, že se světla rozsvítí jen, když to budete potřebovat – ani dříve, ani později.

solarni svetla s cidlem pohybu
solarni svetla s cidlem pohybu
solarni svetla s cidlem pohybu terasa

Kam by se mělo venkovní solární osvětlení s čidlem instalovat?

Za prvé, ověřte si, že do prostoru, kam chcete svá světla umístit, dopadá přes den dostatek slunečních paprsků – kde totiž není dost slunce, tam není ani energie pro solární osvětlení. A samozřejmě se musíte postarat o to, aby sluneční paprsky zasáhly správnou část vašeho svítidla. V ideálním případě by měly být solární panely vašeho solárního svítidla orientovány na jih, abyste jim dopřáli co nejvíce slunce.

Kam by se mělo venkovní solární osvětlení s čidlem instalovat?

Náš tip: Máte trochu problém najít tam, kde byste chtěli mít své solární svítidlo, dostatek slunce? Žádné obavy. Solární modul nemusí být přímo integrován do solárního svítidla – může s ním být i spojený kabelem. To znamená, že můžete nainstalovat svítidlo, kam potřebujete, a solární modul umístit za roh, kde bude mít dostatek denního světla.

Pamatujte: Vždy zvolte pro své solární svítidlo vhodný IP kód, který snadno najdete v podrobnostech o výrobku. Je to velmi důležité, protože ať už svá nová solární svítidla instalujete kamkoli, budou vystavena rozmarům počasí a dalším povětrnostním vlivům. Některá více, některá méně. Základní přehled o tom, který IP kód poskytuje jaký druh ochrany, najdete v naší tabulce:

Stupeň IPX4 Ochrana před cizími pevnými tělesy
0 Žádná ochrana
1 Pevná tělesa ≥ 50 mm
2 Pevná tělesa ≥ 12,5 mm
3 Pevná tělesa ≥ 2,5 mm
4 Pevná tělesa ≥ 1 mm
5 Ochrana před prachem
6 Plná prachotěsnost
Stupeň IP4X Ochrana před vniknutím vody
0 Žádná ochrana
1 Svisle kapající voda
2 Šikmo kapající voda
3 Vodní tříšť
4 Stříkající voda
5 Tryskající voda
6 Silně tryskající voda
7 Krátkodobé ponoření
8 Trvalé ponoření

Jaké druhy pohybových senzorů existují a jak je správně nastavit?

Za prvé, pohybové senzory se od sebe navzájem dost liší, ačkoli všechny mají sloužit k tomu, aby vám trochu zjednodušily život tím, že se postarají o automatické rozsvěcení a zhasínání světel podle toho, jak budete potřebovat. Obecný pojem „pohybový senzor“ zahrnuje celou řadu různých technologií. Nejznámějším typem pohybového senzoru – který se používá venku na zahradě, a tedy i v solárních svítidlech – je infračervená technologie (těmto senzorům se také říká PIR, tedy pasivní infračervené senzory). Tento pohybový senzor využívá pyrosenzor, který reaguje na změny ve vyzařování tepla v rámci specifikovaného rozsahu snímání.

Tento rozsah snímání se u jednotlivých svítidel liší. Nejlépe uděláte, když si rozsah i úhel snímání ověříte v popisu výrobku, abyste našli a vybrali takový, který bude pro vaši zahradu nejlepší. Tak například pro zahradní cestičky většinou postačí úhel snímání 120 stupňů. Úhel pohybového senzoru se navíc snadno upravuje pomocí clon.

Využívá solární venkovní osvětlení s pohybovým senzorem také moderní LED technologii?

Samozřejmě! Máme vám připomenout výhody LED svítidel? Tady jsou:

Moderní LED svítidla...

  • Ušetří 90 % elektřiny v porovnání s tradičními žárovkami a 60 % v porovnání s halogenovými žárovkami

  • Okamžitě po rozsvícení poskytují 100% jas

  • Mají vynikající kvalitu světla, co se týče podání barev a barevné teploty

  • Jsou velmi kompaktní a jejich design tak může být velmi štíhlý

solarni svetla s cidlem pohybu
solarni svetla s cidlem pohybu

Jsou k dostání solární světla s čidlem, vyrobená z nerezové oceli?

Solární svítidla s čidlem jsou k dostání v celé řadě různých materiálů a jedním z nich je samozřejmě i nerezová ocel, která je ideálním materiálem pro venkovní použití:

  • Nerezová ocel je velmi pevná

  • Je méně náchylná ke korozi

  • Nerezová ocel je teplotně odolná

  • Nerezová ocel se snadno čistí

solarni svetla s cidlem pohybu
solarni svetla s cidlem pohybu
solarni svetla s cidlem pohybu

Jak dlouho vydrží baterie?

Životnost baterie se u jednotlivých modelů velmi liší. To, jak dlouho solární svítidlo svítí, závisí nejen na jeho typu, ale také na kvalitě baterie a žárovek i na solární energii, která je během dne absorbována.

Existují solární svítidla s pohybovým senzorem a zápichem do země?

Chcete mít světlo nejen kdykoli budete potřebovat, ale také přesně tam, kde ho budete potřebovat? A může to také znamenat, že se jeho umístění bude často měnit? Myslíte si, že to není možné? Můžeme vám s radostí sdělit, že je. Potřebujete jen solární svítidlo s pohybovým senzorem a zápichem do země.

Už to víte? Pro svítidla s pohybovými čidly byste vždycky měli používat LED žárovky, protože ty se ihned rozzáří 100% jasem. Tradiční a halogenové žárovky to samozřejmě umí také, ale už nejsou v tomto případě vhodnou alternativou, protože jsou zakázané. Kompaktní zářivky nejsou dobrou variantou, protože trvá, než se rozsvítí – a nikdo nechce světlo s pohybovým senzorem, které se rozsvítí, až když už je příliš pozdě.

Zobrazit více Ukázat méně